Rss Facebook
2017
Lapkritis
20
Naujienos
2017 Lapkritis
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Fotoreportažas iš Gyčio Skudžinsko parodos „Kelios fotografijos tiesos“ 0

www.kamane.lt, 2016-03-06

Kovo 3 d. „Post“ galerijoje (Laisvės pr. 51 a., Kaunas) atidaryta Gyčio Skudžinsko paroda „Kelios fotografijos tiesos“. Atidarymo metu pirmą kartą viešai pristatytas katalogas „Some Thesis on Photography“, kuris yra jau įvertintas knygos meno konkurse.

Dažniausiai G. Skudžinskas savo kūriniuose nagrinėja fotografijos medijos ribines situacijas. Paprastai darbuose atsisako konkretaus vaizdo fiksavimo, o akcentuoja tai, kad problema ir sprendimo būdai slypi pasirinktos medžiagos techninėje charakteristikoje bei konvencionaliuose suvokimo principuose. Fotografinę mediją autorius renkasi dėl jos išplitimo visuomenėje ir vis dar gajaus, nemeluojančio informacijos nešėjo, mito.

O pasak kultūros tyrinėtojo Jurijaus Dobriakovo „G. Skudžinsko fotografinę metodiką ir filosofiją galima pavadinti fotografijos metafizika ar net fotografijos rentgenologija. Atvaizdas kaip toks jam praktiškai neįdomus; kur kas labiau autoriui rūpi jo viduriai, vidinis veikimo mechanizmas, arba vieta tam tikroje platesnėje kontekstualioje sistemoje. Neretai fotografija kaip fizinis objektas apskritai dingsta iš menininko darbų, užleisdama vietą į ją nurodantiems kitokios rūšies ženklams – pavyzdžiui, tekstui. Kitaip tariant, autoriaus kūryboje svarbūs ne konkrečius atpažįstamus realybės fragmentus fiksuojantys atvaizdai, o nematomi ryšiai tarp atvaizdų, jų reikšmių ir kontekstų, tų kontekstų paribių bei išvirkščiųjų pusių, skirtingų fizinių ir įsivaizduojamų erdvių, suvokimo ir matymo automatizmų bei klišių.“

Paroda „Post“ galerijoje veiks iki kovo 15 d.

Linos Pranaitytės nuotraukos


Skaityti komentarus
Rašyti savo komentarą
*
*